Amanda, İngiliz futboluna yatırım yapacak!

Mike Ashley'nin sahibi olduğu Newcastle United kulübüne 28 milyar sterlini yöneten İngiliz iş kadını Amanda Staveley talip olmuştu. Newcastle United yönetimi bu teklife direnirken Amanda'nın yeni teklifi dudak uçuklattı. İngiliz basını daha önce Murat Ülker'in Newcastle'a talip olduğunu iddia etmiş ancak Ülker cephesinden yalanl


Premier Lig ekibi için milyonları gözden çıkaran Staveley finans sektöründe faaliyet gösteriyor. PCP Capital adlı şirketin sahibi olan Staveley’nin Ashley’ye fiyat sorduğu Daily Mail gazetesinde yer aldı.

Reuters’e göre Staveley’in 250milyon sterlinlik teklifi karşısında şu an kulübün sahibi olan Mike Ashley, 400 milyon sterlin istedi. Mike Ashley de kulüp için teklif geldiğini doğrulamıştı. Amanda Staveley, Ashley’nin ısrarı karşısında teklifini artırdı. Geçen hafta yapılan görüşmede yeni teklifin 400 milyon sterline yaklaştığı belirtiliyor. Anlaşmanın Ocak ya da Şubatta tamamlanması bekleniyor. Bu durumda gecikme nedeniyle takımın teknik direktörü Rafa Benitez’in transfer için istediği 30 milyon sterlinin sağlanamayabileceği belirtiliyor.

Newcastle United’ı isteyen Amanda Staveley Prens Andwrew’un eski kız arkadaşı olarak da biliniyor. Ayrıca Manchester City’nin 2008’de Şeyh Mansur’a satışını yöneten kişi olarak da dikkat çekmişti. Staveley geçen sene ise Liverpool’u Çinli yatırımcılara satmaya çalışmış ancak başarılı olamamıştı.

Staveley’nin şirketi bünyesinde 28 milyar sterlinlik bir serveti idare ettiğini biliniyor. 45 yaşındaki İngiliz iş kadını en son Newcastle United’ın Liverpool’la oynadığı maçta tribünde görüntülendi.

Londra’da yayımlanan Evening Standard gazetesi, iş adamı Murat Ülker’in Premier Lig’in köklü kulüplerinden Newcastle United’ın talipleri arasında satışa en yakın isim olduğunu yazmıştı. Ülker ailesinin sahibi olduğu Yıldız Holding, holdingin Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ülker’in, İngiltere Premier Ligi’nin köklü kulüplerinden Newcastle United’a talip olduğu haberini yalanladı.

(Skor)

Tepkiniz Nedir?

Harika Harika
0
Harika
Çok Güzel Çok Güzel
0
Çok Güzel
Çok İyi Çok İyi
0
Çok İyi
Çok Acı Çok Acı
0
Çok Acı
Yok Artık Yok Artık
0
Yok Artık
Sinir Bozucu Sinir Bozucu
0
Sinir Bozucu
Twitter Hesabımızı Takip Edin, Tüm Gelişmelerden Anında Haberdar Olun
Bu yazı hakkında Twitter üzerinden bize cevap vermek isterseniz aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.
Bu yazıyı daha sonra okumak isterseniz Facebook hesabınıza kaydedebilirsiniz.

Yorumlar 0

Facebook Yorumları

Giriş Yap

Hesabın yok mu?
Kayıt Ol

Parolayı Sıfırla

Kayıt Ol

Maç Sonuçları & Canlı Skor ortaklığıyla sunulmaktadır.
İçerik Tipi Seçiniz
Anket
Seçimler ya da Cevaplar İle Sorulardan Oluşan Anket
Hikaye
Yerleştirmeler ve Görünümlerle Formatlanmış Yazı
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Açık Liste
Açık Liste
Derecelendirilmiş Liste
Derecelendirilmiş Liste
Video
YouTube, Vimeo ya da Vine Yerleştirmeleri
Gif
GIF formatı