Bir Fenerbahçeli’den mektup…

Bu içeriği buzzspor.com üyesi paylaşmıştır.

Ben Fenerbahçeliler Derneği’nde büyümüş, garsonların ayağına ayak bağı olup sorun çıkaran, onca gürültünün kalabalığın içinde koşturmaktan yorulup uyuyakalıp yönetim odasında koltukta uyutulan, dernekteki amcalarını yaramazlıktan usandırmış, Fenerbahçe ile ilk ne zaman tanıştığını dahi hatırlamayan bir Fenerbahçeliyim.

Ali Şen’in kucağındaki bebekten, Aziz Yıldırım’ın yanaklarını sıktığı bir çocuğa… Fakat şimdi kendi iradesiyle Sayın Ali Koç’un yanında duran bir genç olarak yazıyorum, bu yazıyı. Ben Fenerbahçe’yi babamdan, onun taraftara baktığı anda gözlerindeki ışıktan ve  gururdan sevdim. Ben Fenerbahçe’yi onlarca aileyi bir araya getirip; kadınların bir arada sohbet ettiği, erkeklerinin sohbetten çok gürültü yaparak eğlendiği, çocuklarının ise sağda solda şişe kapağı ile futbol oynamaya çalıştığı anlarda sevdim. Biz Fenerbahçe’ye “aile” diyoruz ya evet gerçekten o büyük aile hissiyatını ben hep yaşadım.

Fakat bir şey oldu. Anlatmak istemediğim, konduramadım, söylemeye dilimin varmadığı bir şey. Kötü bir şey oldu. Aile değerlerimiz, eski eğlenceli günlerimiz, o eski heyecanımız git gide azaldı. Artık çocuklar Fenerbahçe’nin büyüklüğünü hissedemiyor, gençler öfke ile sağa sola bağırıyor, yetişkinler ise yorgun bakışlarla etrafı izliyor. Ben ise bunu kabullenemiyorum.

Biz Aziz Yıldırım düşmanı değiliz sadece Fenerbahçe sevdalısıyız. Öyle ki ben lisede okuldan kaçıp o üniformayla Metris’e gittim, cebimdeki son parayla Çağlayan’a gittim. Orada bir ağabeyin ısmarladığı simitle karnımı doyurdum, sesim kısılana kadar bağırdım. Duysun istedim başkanım, sesimizi duysun. Burada olduğumuzu bilsin, yalnız hissetmesin. Ki ben babamla birlikte formaları giyip babalar gününde Aziz Yıldırım’ın yanına yine Metris’e gittim. Çünkü biz bir aileydik ve babamız da sizdiniz, biliyorduk. Fakat devir değişti. Baba jenerasyonu yakalayamadı. Baba artık yaşlandı. Huysuzlaştı belki de. Fakat sonuçta bu yüzden babasına sırt çevirir mi, insan? Kıyabilir mi? Kıyamadım. Yirmi yıl sesini duyduğum adama nasıl kıyarım? Fakat artık ailemizin bir ağabeyi, Ali ağabey geldi. Karanlığımıza güneş, yorgunluğumuza ateş, umutsuzluğuma umut oldu.

Biz seni çok sevdik, başkanım. Her şeye rağmen çok sevdik ama Metris’e de, Çağlayan’a da, Topuk Yaylası’a da sadece senin için gitmedik. Gittik, çünkü biz Fenerbahçe’yi her şeyden çok sevdik. Artık veda vakti. Fenerbahçemizi yeniden şahlandıracak, o eski heyecanı yeniden kazandıracak ailemizin ağabeyine işleri bırakma vakti. Bizi kırma, üzme daha fazla. Parçalama içimizdeki sevgini daha fazla.

Ali Koç ile yeniden çocuklar koşturup ayak bağı olacak maç günü garsonlara, yine uyuyakalacaklar ve bu sefer ben ağabeyleri olarak kucağıma alıp taşıyacağım onları koltuklarına. Yeniden statlar dolacak, babalar çocuklarını ellerinden tutup maça götürecek. Yeniden binlerce çocuk o renklere aşık olacak. Etkilenecek heybetinden Fenerbahçe’nin. Yeniden gençler belki de randevularını, planlarını Fenerbahçe’nin maçına göre yapacak. Yeniden öğretmenler okula sarı lacivert kravatlarla gidip onlarca çocuğa bu büyük aşkı gösterecek. Yeniden dolu dolu, heyecan içinde, sımsıkı sarılacak herkes sarı laciverde…

Artık yenilik vakti, başkanım. Her şey için teşekkürler…

Tepkiniz Nedir?

Harika Harika
7
Harika
Çok Güzel Çok Güzel
1
Çok Güzel
Çok İyi Çok İyi
0
Çok İyi
Çok Acı Çok Acı
0
Çok Acı
Yok Artık Yok Artık
0
Yok Artık
Sinir Bozucu Sinir Bozucu
0
Sinir Bozucu
Twitter Hesabımızı Takip Edin, Tüm Gelişmelerden Anında Haberdar Olun
Bu yazı hakkında Twitter üzerinden bize cevap vermek isterseniz aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.
Bu yazıyı daha sonra okumak isterseniz Facebook hesabınıza kaydedebilirsiniz.

Yorumlar 0

Facebook Yorumları

Giriş Yap

Hesabın yok mu?
Kayıt Ol

Parolayı Sıfırla

Kayıt Ol

Maç Sonuçları & Canlı Skor ortaklığıyla sunulmaktadır.
İçerik Tipi Seçiniz
Anket
Seçimler ya da Cevaplar İle Sorulardan Oluşan Anket
Hikaye
Yerleştirmeler ve Görünümlerle Formatlanmış Yazı
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Açık Liste
Açık Liste
Derecelendirilmiş Liste
Derecelendirilmiş Liste
Video
YouTube, Vimeo ya da Vine Yerleştirmeleri
Gif
GIF formatı