Zula Dünya Kupası başlıyor

Dünyada 100’den fazla ülkede, 11 dilde, 10 milyondan fazla oyuncu tarafndan oynanan yüzde 100 Türk yapımı bilgisayar oyunu, Zula’nın Dünya Kupası 6-7 Nisan’da İstanbul’da gerçekleşecek. Dünya Kupası’na Avrupa, Brezilya ve Türkiye’den en iyi Zula takımları katılacak.


InGame Group tarafından yaratılan yüzde 100 Türk yapımı ilk ve tek MMOFPS oyunu Zuıa’nın Dünya Kupası’na geri sayım heyecanı başladı. Dünyanın farklı bölgelerinin en iyi Zula e-spor takımlarının katılacağı Dünya Kupası 6-7 Nisan’da İstanbul’da Barbaros Point Hotelde gerçekleşecek. 7 Nisan Cumartesi gerçekleşecek finalde, kupanın kapıları tüm e-sporseverıere açık oıacak. E-sporseverler saat 11’de Barbaros Point Hotel’de başlayacak finali ücretsiz olarak izleyip takip ettikleri takımları yakinen görme imkanına sahip olacaklar. Ayrıca sadece büyük finale özel hediyelere de sahip oıabilecekler. En iyilerin buluşacağı e-spor şenliği niteliğinde gerçekleşecek Zula Dünya Kupası’na toplam 100 bin Dolar nakit para ödülü dağıtılacak.

Dünyada gittikçe ndha fazla izleyici tarafından takip edilen e-spor alanında büyük başarı gösteren Zula’nın Dünya Kupası’nın İstanbul’da yapılııyor olması Türkiye’nin tanıtımı açısından da büyük önem taşıyor. Oyun www.zulaoyun.com adresinden de ücretsiz olarak indirilebiliyor.

Zula Hakkında

Türk mühendis ve tasarımcıları tarafından oluşan InGame tarafından geliştirilen Zula’nın arkadaş ofsinden küçük bir odada başlayan hikayesi bugün 100’den fazla ülkede, 11 dilde 10 milyonun üzerinde e-sporsever tarafından oynanan bir başarı öyküsüne dönüştü. 2 milyondan fazla takipçiyle sosyal medyada da büyük bir etkiye sahip

Zula’nın her gün 5 bin adet videosu dünya çapında oyuncular tarafından YouTube’e yükleniyor ve bu içerikler de ayda 20 milyonun üzerinde izleniyor. Türk Mühendis ve tasarımcııar tarafından tasarlanan Zula’nın karakterlerinin Türk geliştiricilerin elinden çıkması ve haritaların genellikle Türkiye coğrafyasının kültürünü yansıtması, oyuncuların kendilerini oyuna daha yakın hissetmelerini sağlıyor. Haritalarda Üsküdar, Trabzon, Uzungöl, Safranbolu ve Çanakkale gibi bilinen yerler bulunurken 29 Ekim, 23 Nisan, 19 Mayıs’ta kutlamaları, Ramazan boyunca sahur–iftar hatırlatmalar, mahya ve tanıtımlar,bayramda torpiller, zillere basıp kaçan çocuklar gibi içerikler oyuncular tarafından ilgiyle karşılanıyor. Zula’yı rakiplerinden ayıran özeliklerinden biri de oyunun hilesiz olması. Sürekli yenilenen içeriğin yanı sıra oyunda, ortalama her ay büyük bir güncelleme yapılıyor. Zula bu sektörde çalışmak isteyenler için de aynı zamanda model olma özelliği taşıyor.

 

Tepkiniz Nedir?

Harika Harika
0
Harika
Çok Güzel Çok Güzel
0
Çok Güzel
Çok İyi Çok İyi
0
Çok İyi
Çok Acı Çok Acı
0
Çok Acı
Yok Artık Yok Artık
0
Yok Artık
Sinir Bozucu Sinir Bozucu
0
Sinir Bozucu
Twitter Hesabımızı Takip Edin, Tüm Gelişmelerden Anında Haberdar Olun
Bu yazı hakkında Twitter üzerinden bize cevap vermek isterseniz aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.
Bu yazıyı daha sonra okumak isterseniz Facebook hesabınıza kaydedebilirsiniz.

Yorumlar 0

Facebook Yorumları

Giriş Yap

Hesabın yok mu?
Kayıt Ol

Parolayı Sıfırla

Kayıt Ol

Maç Sonuçları & Canlı Skor ortaklığıyla sunulmaktadır.
İçerik Tipi Seçiniz
Anket
Seçimler ya da Cevaplar İle Sorulardan Oluşan Anket
Hikaye
Yerleştirmeler ve Görünümlerle Formatlanmış Yazı
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Açık Liste
Açık Liste
Derecelendirilmiş Liste
Derecelendirilmiş Liste
Video
YouTube, Vimeo ya da Vine Yerleştirmeleri
Gif
GIF formatı